Kdo jsme...Máte rádi živou hudbu...

... jak byste ji mohly najít před dobrých 100 let na festivalech a v restauracích v Haliči?

Skupina KlezBanda v čele s "Klezmer králem Berlína" Jossif Gofenberg (Intergrationspreisträger 2013) interpretuje tradiční - veselé a melancholické zároveň - židovské a ruské písní.
KlezBanda vede v ztracený svět ukrajinského Stettl s Klezmerem a s podvodnícim-šansonem v Oděsu minulé éry. Úzké uličky, tmavé nádvoří, spekulanti a jejich vlastní židovská kultura byly typické na Oděsu do druhé světové války.

V sovětských dobách Klezmer přežil právě jako "Underworld Music" (Blatnyak) díky iniciativě mnohých soukromých nadšenců.
Texty písní jsou o lásce, smrti a vášně, o alkoholu a o podsvětí.Písně jsou v jidiš, ruštině, angličtině, němčině a hebrejštině. Rytmy jsou v rozmezí od tanga a foxtrot, až doKlezmer Bulgar. Hudebníci hrájí tyto písně se spoustou citu a temperamentu.

Jossif Gofenberg, akordeon, zpěv a linka se narodil v roce 1949 v Černovicích. Vede více známých Klezmer komplety. Je koordinátorem a učitelem na hudební škole Klezmer Center v Berlíně a odborný asistent na židovském Volkshochschule Berlíně. Podílel se na mezinárodních festivalech klezmer, mimo jiné v Izraeli (1992), Paříži (2005), Antverpy (2007), Vilnius (2009/2010) a ve Štětíně (2012).

Anna Metaxa, zpěv, tamburína a kytara studovala klasický zpěv (mezzosoprán). Kromě závazků vůči hudebním divadle vždy tvrdil písně z dětství a vystupuje s Klezmer a ruskou lidovou hudbou v různých souborech.

Stanislav Tim obohatí soubor s jeho oduševnělý a virtuózní houslové hry.

Eduard Scharlak chtěl od svého mládí hrát na basovou kytaru.